Svet pána K.

Autor: Tomáš Modrovich | 13.3.2016 o 20:06 | Karma článku: 3,92 | Prečítané:  932x

Peter dnes nejde do školy. Namiesto vyučovania majú cvičenia. Dnes ich domobrana bude učiť strieľať. Pán K to pred 4 rokmi uzákonil ako povinnú prípravu na druhom stupni základnej školy.

Slovensko, rok 2028

 

Peter dnes nejde do školy. Namiesto vyučovania majú cvičenia. Dnes ich domobrana bude učiť strieľať. Pán K to pred 4 rokmi uzákonil ako povinnú prípravu na druhom stupni základnej školy. Mládež musí byť pripravená brániť svoju vlasť pred prípadným útokom zo Západu. Mal by im pomôcť aj pri bránení sa pred cigánskym terorom. V prípade, že ploty na hraniciach začnú preskakovať imigranti, výcvik sa im zíde tiež.   Ale za posledné roky ten plot väčšinou preskakujú ľudia iba opačným smerom.

Pred odchodom z domu si musí znova prelepiť tenisky lepiacou páskou. Otec voľakedy pracoval v továrni na výrobu áut a mama ako účtovníčka v zahraničnej firme. Ale to už je minulosťou. Už v časoch keď sa prechádzalo z eura na korunu všetky firmy odišli preč. A tak Petrovi nemajú nové tenisky za čo kúpiť. Za posledné našetrené peniaze bol Petrov otec povinný si kúpiť zbraň na  ochranu života a majetku. Prikázal mu to nový zákon. Našťastie o chvíľku by mali v škole dostávať rovnošaty aj s topánkami.

 Po zalepení tenisiek pozdraví svojho staršieho brata Vila.  Domobrana si ho kvôli jeho opáleniu pomýlila s neprispôsobivými a zbila ho. Odkedy neprispôsobivým zbúrali na čierno postavené obydlia, sú všade v uliciach a často dochádza k potýčkam. Ale Vilo mal aj šťastie. Štátna zdravotná poisťovňa zákrok preplatí. Teraz ale musí sedieť doma a nudí  sa. V telke nič nejde a internet zrušili. Narúšal tradičnú výchovu mládeže a bol plný nemravností.

Peter má ešte jedného brata Karola. Ten bol ale homosexuál a tak ho zavreli do väzenia. Za perverzitu ho odsúdili na 5 rokov. Vraj ho možno pustia skôr. Všetky väzenia sú plné parazitov a kým sa nepostavia nové, zvyknú bielych ľudí púšťať skôr. Otec bol strašne nahnevaný keď Karola zavreli. Pána K volil dávno. Uveril nezmyselným sľubom, ale teraz už otec chápe, že boli nesplniteľné a škaredo sám sebe nadáva za to, k čomu sa aj on pričinil.

Dnes je otec nahnevaný znova. Odkedy továreň zrušili chodí odstraňovať grafity z pilierov mosta. Inak by mu nechodila žiadna podpora. Mama mala viac šťastia. Tú pridelili do družstva. Práca v novom poľnohospodárstve bola jedna z najlepších akú nečlen Veľkej národnej strany mohol získať.

Cvičenia mali na školskom dvore. Keď prišiel, deti sa už zoraďovali.  Dnes došli dvaja policajti a 6 domobrancov v čiernych uniformách. Podobné by mali vraj dostávať aj oni, ale Petrovi sa moc nepáčili. Postavil sa na svoje miesto a čakal na slová, ktorými dnešné cvičenie začne.  „Na stráž!“ :vyrvalo sa z hrdla najväčšieho chlapa v čiernom a celý školský dvor poslušne odzdravil. 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?